מסורים לחיתוך אלומיניום – מסורים אנכיים לעומת מסורי חרב

חיתוך אלומיניום לרוב נעשה במפעלים תחת ציוד כבד המתאים לכך, אך בחלק מן המקרים יש צורך בעבודת ניסור גם כאשר מדובר בעבודה פרטית. לצורך כך קיימים מסורים מיוחדים המיועדים לחיתוך אלומיניום ולהם להב מיוחד וחזק.

הכירו את מסור החרב – מסור חזק לחיתוך אלומיניום ומשטחים קשים. להב המסור נע סביב ה 50 ס”מ ואף מעט פחות וכן ניתן להחלפה לפי משטח הניסור. המסור מונע בצורה אנכית לעומת ידית ההפעלה שלו, כיוון ההנעה שלו הוא קדימה ואחורה. במקור מסור החרב היה מיועד לאחזיה של שתי הידיים, אך לפני כשש שנים יצאה אחת היצרניות המובילות בתחום עם מסורים מסוג זה, המיועדים להנעה בידי יד אחת בלבד.

מחפשים מסורי חרב ומסורים אנכיים? צרו קשר בדף הצור קשר באתר או התקשרו: 04-6332667

 

מסורי חרב מול מסורים אנכיים אחרים

מסורים אנכיים מבוססי להב דיסק, או מסורים אנכיים המוכרים יותר בשם “ג’קסון” (“ג’יקסו”), מיועדים לעבודה גסה יותר על משטחי אלומיניום ובדרך כלל בעלי ניידות נמוכה, כך שהעבודה עמם מחייבת הנחה של משטח העבודה תחת הלהב באופן מדויק לאופי החיתוך. מסורים אלה נועדו לסדנאות עבודה, בתי מלאכה, מפעלים ופינות המיועדות לכך, חשוב לציין כי קיימים גם דגמים ניידים.

מסור חרב, לעומת זאת, נועד לביצוע עבודה מדויקת יותר, בזווית של 90 מעלות ביחס ללהב ומשום כך הינו מוצר חובה בארגז מקצוע בתחום השיפוצים והאינסטלציה. מסורים מעין אלה מיוחדים לעבודה עדינה וממוקדת, גם במקומות נסתרים או מסובכים לגישה. יחד עם זאת, בגלל שמסור החרב נייד וקל משקל ביחס למסורי דיסק אנכיים, ניתן לעבוד עליו אך ורק על משטחים יציבים.

החלפת להבי הניסור במסורי חרב פשוטה יותר וקלה ביחס למסורים אנכיים המבוססים על להבי דיסק, הודות למנגנון ייחודי הקיים במסורים אלה.

אפשרויות תפעול של מסורי חרב

מסורי חרב, כמו כלים חשמליים רבים כגון מקדחות, מונעים בדרך כלל על ידי הנעה חשמלית ומגיעים לרוב עם כבל חשמלי, אותו ניתן לחבר למקורות חשמל קרובים למקום העבודה באופן יחסי ומיועדים לעבודה ממושכת ולא מוגבלת בזמן. מולם, קיימים דגמים של מסורי חרב נטענים אשר אינם מצריכים מקור חשמל מידי אלא הטענה בין עבודה לעבודה. מסורים אלה מתאימים לעבודה קצרה יותר בזמן ופחות ממושכת בגלל התרוקנות הסוללה המניעה אותם. יש האומרים כי מסורים נטענים גם חזקים פחות מהדגמים החשמליים הרגילים, אך בסופו של דבר מה שמכריע את ההחלטה במה להשקיע הוא אופי העבודה עם המסור בשטח.

המלצות חשובות נוספות

בין אם בחרתם לרכוש מסורי דיסק אנכיים ובין אם בחרתם מסור חרב, חשוב שתבדקו מהיכן אתם רוכשים את המוצר והאם מדובר בחנות מורשית ומסודרת המסוגלת לספק אחריות ושירת תיקונים, בעת הצורך. בנוסף, מומלץ לרכוש מוצר של חברה ידועה, גם אם פירוש הדבר שהמחיר יהיה יקר יותר. כך תוכלו להבטיח לעצמכם מוצר מקורי שעליו ניתן יהיה להרכיב חלפים מקוריים בעת הצורך מבלי לשחוק אותו וכך גם תוכלו לוודא שיש לכן מוצר איכותי וחזק שישמש אתכם לטווח זמן ארוך ולעבודה מאומצת.

דילוג לתוכן