טיפים לקניית גנרטור קטן

עונת הקיץ מתקרבת די מהר ואתה גם מסיבות הגינה למיניהן, הפעלות החוץ ושלל אירועים, המצריכים חיבור זמין למערכת חשמל, לאורך מספר שעות. אז קצת לפני שאתם מתכננים את האירוע המשפחתי הבא שלכם בגינה או בפארק הקרוב, כדאי שתדעו איזה גנרטור כדאי לרכוש למטרה זו וכיצד תוכלו לנצל את מלוא עוצמתו בצורה היעילה ביותר, הן עבור אירוע מוצלח והן באופן מותאם להספקו של המכשיר.

איזה גנרטור כדאי לרכוש?

על מנת לארגן מסיבה ביתית קטנה או אירוע משפחתי בפארק, תוכלו להסתפק ברכישת גנרטור קטן, אשר בעל הספק נמוך יחסית של עד 3 קילוואט ואי לכך, מתאים לשימוש מוגבל, כמו הפעלת מכשיר אחד במלוא העוצמה, או מסיבת גינה ביתית קטנה, תוך כדי שהוא מוסתר תחת השולחן ללא מפריע. את הגנרטור ניתן לחבר לכמה מכשירים בעלי הספק נמוך בו זמנית, או למכשיר אחד בעל הספק גבוה, כמו מתנפח גדול, או מקרר שתייה ומזון ועוד.
גנרטורים קטנים ניתן למצוא אצל יצרנים רבים, בדיוק כשם שתוכלו למצוא את אותה מכסחת דשא אצל כמה וכמה חברות, ברם, לא כולם באמת אותו הדבר, לכן, חשוב מאוד לבדוק את היצרניות בטרם הרכישה. למרות עלותו הנמוכה יחסית של גנרטור קטן, מומלץ לבדוק מחירים ולהשוות ולא להתפתות להצעה הזולה ביותר, שעשויה להצביע על איכות נמוכה ואפילו על חיקוי זול שיעלה לכם לטווח הארוך מאוד יקר.

גנרטורים קטנים – יתרונות מול חסרונות

גנרטור קטן הינו בעל שלושה יתרונות מרכזיים, המקבלים משמעות מירבית בשימוש ביתי ומצומצם:
– גודל ומשקל – היות ומדובר בגנרטור קטן, משקלו וגודלו יהיו נמוכים יחסית ואופן הנשיאה שלו יהיה נוח לשימוש אישי וביתי.
– מחירים נוחים – גם אם לא מתפשרים על איכות, המחיר עדיין יחסית נמוך ושווה לכל נפש
– הפעלה נוחה – היות ומדובר בגנרטור לשימוש ביתי לרוב, ההפעלה שלו תהיה אינטואיטיבית למדי ואין צורך בידע מקצועי או התעסקות מורכבת בחיבוריו.

ברם, כמו כל דבר, יש לשקול כאן גם את החסרונות, שהם, למעשה שניים מרכזיים:

– בגלל ההספק הנמוך יחסית והגודל הקטן, עמידותם נמוכה ביחס לגנרטורים הגדולים יותר, הן בהפעלה רציפה והן לטווח הארוך, כך שיש להתחשב בעובדה הזאת כאשר מסתמכים עליו כספק חשמל עיקרי במסיבה או אירוע רציף.
– למרות שקיימת אפשרות של השכרת כלים וגנרטורים גדולים, באשר לקטנים יותר, כמעט ולא קיימת אפשרות להשכרה ועל כן, האפשרות הזמינה יותר היא רכישה ולכן, כפי שכבר הוזכר במאמר, חשוב מאוד לבדוק שהגנרטור אכן יוצר בידי חברה אמינה ומקורית ולא חיקוי סיני זול ולא אמין. כמו כן, כדאי לשקול את הקנייה באם מדובר באירוע חד פעמי, או משהו שישמש אתכם בעתיד ולאורך זמן.
בכל מקרה של רכישת גנרטור קטן, אין לפסוח על עניין האחריות. חובה לדרוש אחריות יצרן על המכשיר. לרוב האחריות מגיעה בעת הרכישה, אך חשוב מאוד להקפיד על כך.

מעבר לכך, חובה לוודא כי לגנרטור קיים מייצב מתח (AVRׂ), השומר על אספקת מתח יציב של 220V ומגן על מכשירי חשמל רגישים כגון מערכות הגברה ותאורה, מחשבים טאבלטים וטלפונים סלולריים.

מחפשים גנרטורים קטנים? צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 04-6332667

דילוג לתוכן