מדריך לבחירת מסורי שרשרת

מסור שרשרת מיועד לכריתת עצים בלבד ונהוג להפרידו משאר סוגי המסורים. מנגנון ההפעלה שלו נשען בעיקר על שרשרת חדה במיוחד הסובבת סביב אזור הלהב. למעשה, השרשרת עצמה מהווה להב לכל דבר והיא זו אשר פוגשת את העץ ומנסרת אותו. במקור, תוכנן מסור השרשרת בכלל לצרכים רפואיים אך מהר מאוד התגלה הפוטנציאל התעשייתי והמסור עבר הסבה מוצדקת לחטיבת עצים וכיום משמש כתחליף מהיר ויעיל יותר לגרזן, במיוחד אם יש צורך לגזום יותר מבול עץ אחד או לחילופין לסדר כמה ענפים לכמה וכמה עצים. מסורי שרשרת לרוב נחלקים לשתי קטגוריות עיקריות: חשמליים ומונעים בבנזין.

לפרטים נוספים על מסורי שרשרת, הסברים, תיקונים ושאלות, צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 04-6332667

מסורי שרשרת חשמליים

מסורי שרשרת חשמליים נחשבים לזולים יותר אך גם לחלשים יותר בשל הספק מנוע מוגבל ולכן מסורים אלה בדרך כלל מתאימים יותר לעבודות גינה ביתיות וגיזום ענפים צרים יחסית או עצים קטנים, המאפיינים גינות קטנות. שימוש במסורי שרשרת חשמליים מחייב שימוש בנקודת חשמל או גנרטור זמין או לחילופין במקרה של מסורי שרשרת חשמלים נטענים יש צורך בהטענות תכופות.
על כן, אם מחפשים מסור שרשרת שיתאים לעבודות קלות יחסית בגינה קטנה ו/או ביתית ומותאם לתקציב מוגבל, מסור שרשרת חשמלי בהחלט עונה על צרכים אלה.

מסורי שרשרת מוטוריים

מסורי שרשרת מוטוריים או מכניים נחשבים לכלי גינון מקצועיים יותר אך גם יקרים יותר באותה המידה. יתרונם הוא בהספק המנוע הגבוה שלהם והנעה על בסיס בנזין אשר אינה כרוכה בחיבורים מיותרים או הטענות, אלא רק מילוי בנזין ושמן וניקוי המנוע מדי פעם. מסורי שרשרת מוטוריים מותאמים לעבודה אינטנסיבית וגיזום עצים גדולים וענפים עבים וקשים לעבודה ולכן מועדפים על אנשי מקצוע בתחום ושימושיים במיוחד בעבור גיזום עצים להסקה.

מסורי שרשרת טלסקופים

עם כל הכבוד לשני המסורים שנסקרו למעלה, מאוד לא נוח לטפס עם מסורים מאסיביים לגבהים ולהסתכן רק על מנת לגזום כמה ענפים. לשם כך הומצאו מסורי גובה טלסקופיים שעושים עבודה טובה מאוד של גיזום ענפים לגובה רב. להב המסור וגופו חזקים מאוד ועומדים בעומסים מרשימים ומותאמים לצורך בכלי קל משקל יחסית על מנת שיהיה נוח להנפה ושליטה לגובה. רוב מסורי השרשרת הטלסקופיים מונעים על ידי בנזין ומתאימים הן לעצי הגינה הביתית והן לעצים גדולים וסבוכים יותר.
מסורי שרשרת טלסקופיים לא נחשבים לכלי גינון נפוץ מאוד בקרב בעלי הגינות הפרטיות אך בהחלט ניתן להבחין באנשי מקצוע בתחום שלא מסתדרים בלעדיו, לכן, אם הנך איש מקצוע בתחום הגינון ועוד אין לך מסור שרשרת טלסקופי, מומלץ בחום לרכוש אחד לעבודה שוטפת יעילה, מהירה ובטוחה.

לפרטים נוספים על מסורי שרשרת, הסברים, תיקונים ושאלות, צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 04-6332667

דילוג לתוכן