כך תדעו לבחור מדחס אוויר

החלטתם לרכוש מדחס אוויר לבית או לעסק שלכם ועם כל ההבנה שלכם בנושא אתם לא ממש יודעים מה בדיוק לבחור ואולי זה בגלל הידע שמבלבל מאוד ומשאיר המון סימני שאלה באוויר. אז בוא נעשה קצת סדר בדברים על מנת שתוכלו להגדיר לעצמכם את הנקודות הכי חשובות בהן צריך להתמקד בעת רכישת מדחס אוויר, לכל שימוש שהוא, בין אם ביתי או תעשייתי.
בראש ובראשונה צריך להבין שתפקידו של מדחס אוויר הוא למעשה לייצר מנגנון הוצאת אוויר בלחץ גבוה, המנגנון הזה בדרך כלל אינו מכשיר שעובד בפני עצמו, אלא חלק ממכשירים אחרים אשר נעזרים בו ובלחץ האוויר שנוצר ממנו על מנת לבצע עבודה מסוימת ביעילות גבוהה. על כן רצוי לבחור מדחסים בהתאם לאופי העבודה הצפוי לדוגמא:

– מדחס אוויר בורגי לשימוש בתעשייה מתקדמת, מפעלים וכדומה.
– מדחס אוויר יבש לשימוש במרפאות שיניים, תעשיות הרפואה, המזון וכו’’. המדחס נקרא יבש משום שמרכיב השמן שבו אינו מתערבב עם האוויר ועל כן מייצר אוויר יבש ונקי.
– מדחס בוכנתי המתאים לעבודות מאסיביות, מפעלים תעשייתיים ועוד.
– כמו כן קיימים מדחסים לשימושים כגון: צבע, שיפוץ, ליטוש, מתקנים מתנפחים, ייבוש אוויר ועוד.

מחפשים מדחסים? צרו קשר בדף הצור קשר באתר או בטלפון: 04-6332667

הגודל כן קובע

מדחס אוויר חייב להיות מותאם לצורך שלשמו נרכש, כלומר חובה להגדיר לכמה מכשירים יהיה הוא מחובר, כמה שעות עבודה בפעול צפויות לו וכמה עמדות עבודה יהיו תלויות בו, לדוגמא: ברכישת מדחס אוויר למוסך מחליטים מראש לכמה עמדות יהיה מחובר במקביל אם בכלל. ככל שיותר מכשירים, עמדות ומשתמשים יהיו תלויים בעבודתו וככל שצפויות לו יותר שעות עבודה, יהיה זה נכון להשקיע במדחס גדול יותר בעל נפח גבוה יותר לעבודה מקסימלית ויעילה וכן למניעת שחיקה וטיפולים שוטפים תכופים, למעשה כמו גנרטורים שנועדו לשימוש כללי.

מדחסים לשימוש ביתי

תחת הכותרת הזאת ניתן לסווג מדחסים שנועדו לשימוש מוגבל ומועט שבעבורו אין צורך ברכישת מדחס אוויר מאסיבי, כמו לדוגמא: מתקני ניפוח, מכשירי ניקוי שעובדים על מנגנון לחץ אוויר ועוד שלל עבודות קטנות כאלה ואחרות. במקרים אלה ניתן להשתמש במדחסים ידניים ולאו דווקא חשמליים, כמו גם בעלי נפח אוויר נמוך יחסית, הספק נמוך יחסית ורצוי שיהיה נייד. בנוסף לכך, מומלץ לרוכש מדחס אוויר שקט יחסית, משום שבית אינו מפעל ומאוד לא נעים להפעיל מדחס רועש בסביבה רגועה כמו הבית.

השכרת מדחס אוויר

מרבית המדחסים נרכשים לצורך עבודה שוטפת ומאסיבית אך עדיין ישנם שימושים ארעיים שלא מחייבים רכישה והשקעה במדחסים יקרים וכבדים. לפעמים מומלץ לשקול אפשרות של השכרת כלים כגון מדחסים ולשלם רק עבור השימוש בפועל, יהא זה שעות, ימים, שבועות ועוד. ההשכרה משתלמת יותר כאשר מדובר בשימוש חד פעמי וקטן באופן יחסי. אז לפני שאתם בודקים מדחסים למכירה, שקלו את העלות מול התועלת שלכם ובדקו גם אופציה של השכרה.

דילוג לתוכן