השכרת כלים מוטוריים

גינה פרטית בבית בהחלט יכולה להיות מראה מלבב ומקום מפלט נעים במשך היום והערב, במיוחד אם הגינה מטופחת, יפה ומתוחזקת היטב. ברם, תחזוקת גינה יכול להיות עסק לא זול, החל מגנן פרטי שמגיע ונותן לגינה תשומת לב מלאה וכלה במבחר כלי גינון שיש לרכוש על מנת להיעזר בהם לתחזוקת הגינה. האם חובה לרכוש את כל כלי הגינון הללו? האם כל מי שברשותו גינה פרטית צריך לפתוח חשבון חיסכון במיוחד לרכישת כלי גינון מוטוריים? התשובה היא – לא בהכרח, משום שכיום קיימת אפשרות לשכור כלי גינון ממונעים, באופן חד יומי, לשימושים שאינם יומיומיים.

השכרת כלים לגינון יתרון וחיסרון

השכרת כלים לתחזוקת הגינה בעלת שני יתרונות עיקריים:

1. חיסכון בעלויות, משום שמקום להשקיע אלפי שקלים בכלי שהשימוש בו מסתכם בפעם או פעמיים בחודש ואף פחות מכך, ניתן לשלם סכום חד פעמי נמוך.
2. אין צורך בתחזוקה שוטפת של כלי הגינון, משום שבתום השימוש, הכלי מוחזר למקום השכרתו ואין כל צורך לטפל בבלאי השוטף שלו ולדאוג לחלפים ותיקונים למיניהם.

ברם, כמו לכל דבר, גם לאפשרות זו קיימים חסרונות שכדאי להתחשב בהם:

1. חשוב לדעת ממי שוכרים את הכלי, משום שלא כל מקום דואג לתחזוקה שוטפת ואחראית, דבר שיכול לגרום לעוגמת נפש ופיצוי במקרה שבו הבלאי גורם לקלקול בדיוק בעת השימוש ולא תמיד ניתן להוכיח את הבלאי שגרם לכך.
2. שימוש מצטבר באותו הכלי, עלול בסופו של דבר להסתכם בעלות יותר גבוהה ממחיר הרכישה של הכלי עצמו.

עבור אילו כלים מומלץ לשקול השכרת כלים?

השכרת כלים לתחזוקת הגינה בדרך כלל מומלצת עבור כלי גינון כבדים יותר, המשמשים לטיפול ראשוני, עונתי או חודשי ופחות כלי גינון המשמשים לשימוש תכוף. לדוגמא:

1. מתחחת – יותר נפוצה במשטחי חול ציבוריים מוסדרים, אך ניתן לראותה גם בגינות ביתיות לפני הנחת דשא סינטטי, כאשר יש צורך להכין את שטח החול עליו יונחו מרבדי הדשא.
2. מהדקת אדמה – ג’בקה – משמשת לביצוע הידוק, ייצוב ושיטוח הקרקע, בטרם הנחת ריצוף או סלילת כביש. פחות נפוצה בשימוש ביתי, אך לעיתים יש צורך ביצירת שביל מסודר וארוך ובמקרים אלה מומלצת מאוד.
3. מבריש דשא סינטטי – מאוד נפוץ בגינות ביתיות בעלות מרבדי דשא סינטטי. כלי זה מסייע בניקוי האבק ממשטחי הדשא וריענון הסיבים. השימוש בו יכול להתבצע חד פעמית לאחר הנחת משטחי הדשא, ו/או באופן שוטף, אחת לתקופה לצורך ריענון וניקיון.
4. טרנצ’ר – מתעל – מסוג הכלים שלא תראו כל יום בגינה הפרטית, אלא רק כאשר יש צורך לפתוח בה תעלות לצרכים שונים, כמו: מערכת השקיה, ניקוז ועוד. השימוש בטרנצ’ר נעשה בעיקר על ידי אנשי מקצוע, המעדיפים לרוב גם הם, לשכור ולא לרכוש.
5. כלי גינון מוטוריים שונים נוספים, כגון: מפוח גב, חרמש מוטורי, משור שרשרת ועוד, העשויים להיות יותר תכופים לשימוש בגינה הפרטית, אך יחד עם זאת, אינם נמצאים בשימוש יומיומי ולעיתים יותר משתלם כלכלית לשכור אותם.

לשאלות נוספות על השכרת כלים והצעות מחיר צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 04-6332667

דילוג לתוכן