גנרטור ביתי לשעת חירום

לרבים מאתנו יצא לשמוע בחודש האחרון תשדיר ברדיו מטעם פיקוד העורף, הקורא להיערך לשעת חירום על כל מקרה של פגעי טבע כאלה ואחרים, אך האמת היא ששעת חירום לא חייבת בהכרח לגבול באסון חלילה או כל דבר מעין זה, אלא שמספיק הפסקת חשמל קטנה שתשבש את חיינו לכמה שעות, קצרות או ארוכות. שלא תטעו, זה נכון שרוב הפסקות החשמל מתרחשות בחורף, אך לא מן הנמנע שגם בקיץ תהיינה הפסקות חשמל הן בשל עומס יתר על המערכת והן בשל שריפות, תקלות וחום רב. על כן, חשוב שנהיה ערוכים עם גנרטורים המתאימים לשימוש ביתי שייתנו את המענה הזמין בעת נפילות מתח ו/או הפסקות חשמל.

אז נכון שלרוב מספיקה רק תאורת חירום ויושבי הבית יכולים לשרוד ללא חשמל לזמן מסוים בסבירות נמוכה שיקרה משהו קריטי בזמן הזה ובכל זאת, ישנם מקרים שמחייבים אספקת מתח חלופי בין אם על מנת לספק מענה חיוני באותו הרגע ובין אם למען הנוחות האישית של יושבי הבית, עד אשר יחודש זרם החשמל ואולי אף לתיקון מערכת החשמל בעת הצורך באמצעות מקדחות ועוד.

איך בוחרים גנרטור לבית?

לפני שניגשים לבחור בין מבחר של גנרטורים, רצוי שתגדירו לעצמכם כמה דברים:

1. כמה מכשירי חשמל חיוניים יתחברו אליו אם וכאשר תהיה הפסקת חשמל ארוכה מכל סיבה שהיא? ככל שתגדירו מספר רב יותר של מכשירים כך תצטרכו גנרטור חזק יותר.

2. לכמה זמן מכשירי החשמל הללו חייבים להיות מחוברים למקור מתח? ברור שלמען הנוחות שלנו כל המרבה הרי זה משובח, אך בכל זאת יש הבדל משמעותי בין תפעול שוטף של מכשיר הנשמה לדוגמא או של מכונת כביסה שעצרה באמצע פעולתה.

3. תקציב – גנרטורים הינם כלי עבודה גדולים ויקרים באופן כללי, אך כמו כל מכשיר חשמלי, ככל שההספק גבוה יותר וככל שהמנוע חזק יותר ומאסיבי יותר, כך גם המחיר עולה. לכאורה, אין כל סיבה להשקיע בגנרטור גדול מאוד שגם יתפוס מקום רב בבית וגם לא נועד לרוב לשימוש ביתי, כך שהבחירה תיעשה בין גנרטורים קטנים.

4. מדד הרעש – פעולתו של גנרטור בדרך כלל מלווה ברעש וברוב הדגמים ברעש די גדול, אך ישנם דגמים המצופים כיסוי אשר מוריד את סף הרעש ומאפשר שימוש בתוככי הבית. אלה הם הגנרטורים המושתקים.

5. הספק – בגדול, אין כל סיבה שמכשירי חשמל ביתיים חיוניים (וחיוניים בלבד) יעלו יחדיו על אלף וואט, אלא אם כן מדובר בכמות אדירה של מכשירים חיוניים ולרוב אין זה המצב. בנוסף לכך, רצוי לוודא כי הגנרטור מכיל מספר יציאות שמתאים לכמות המכשירים המתוכננים להתחבר אליו בשעת חירום. (מה שמחזיר אותנו לסעיף הראשון לבחירת מכשירי חשמל חיוניים).

כלל חשוב מאוד ברכישת גנרטורים

קנייה של גנרטור, בין אם לסביבה ביתית ובין אם לתעשייתית מחייבת הכוונה, הדרכה צמודה, חיבור נכון והרכבה שלו בבית. חשוב לדעת אם הגנרטור מונע באמצעות בנזין או דיזל וכיצד יש לטפל בו בשוטף. אם בוחרים לרכוש גנרטור יד שנייה מומלץ לדעת היסטוריה של תיקונים, קלקולים, החלפות ושאר פרטים טכניים רלוונטיים בעת הרכישה עצמה על מנת שלא תקנו גנרטור זמני בלבד.

לפרטים נוספים אודות גנרטורים בחנו ולהצעות מחיר צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 04-6332667

דילוג לתוכן