אילו מגזמות קיימות בשוק הגינון?

כל אנשי המקצוע בתחום הגננות, כמו גם בעלי גינות רבים יוכלו להעיד כי מגזמות הן כלי שאי אפשר בלעדיו, בעיקר משום שהן אלה אשר נותנות את המראה המסודר, האחיד והמטופח של הגינה ומונעות מאותם שיחים, המקשטים את הגינה ואת הגדרות שבה, מלצמוח פרא, ללא כל צורה מוגדרת ולעיתים אף בצורה המונעת מעבר חופשי ונוח לידם. יתרה מזאת, גיזום השיחים הללו מעודד צמיחה טובה יותר שלהם, בין טיפול לטיפול. במילים אחרות, בפעם הבאה שתעברו ליד שיח פורח, יפה ומהונדס היטב, דעו כי הכלי האחראי על כך הוא בעיקר המגזמת.

לפרטים נוספים ורכישת מגזמות מסוגים שונים צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 04-6332667

סוגי מגזמות

מגזמות, כמו כלי גינון רבים, ניתן למצוא בשלושה סוגים עיקריים: ידניות, חשמליות ובעלות מנוע המונע על ידי בנזין. רוב אנשי המקצוע בתחום ידעו לומר מה היתרון והחיסרון בכל אחד מן הסוגים הללו, אך רוב בעלי הגינות הפרטיות מכירים את ההתלבטות הזאת – איזו מגזמת כדאי לרכוש?

1. מגזמות ידניות – המוכרות יותר כמזמרות גדולות. זוג מספריים, לרוב גדולים, אותם היה ניתן לראות די הרבה, עד לפני שני עשורים ועדיין קיימות, אם כי פחות. העבודה עם מזמרות, היא גזירה לכל דבר של עלים וענפים בהיקף רחב. היתרונות של השימוש בהן הן: חיסכון – בדלק ובחשמל, שמירה על איכות הסביבה, תחזוקה פשוטה מאוד (אין כמעט חלפים ובלאי), עלות נמוכה מאוד ומקום אחסון מינימלי. החיסרון הוא עבודה פיזית מאומצת, שעשויה לארוך זמן רב ולמעשה לגזול את רוב זמן העבודה על הגינה, במקרים מסוימים.

2. מגזמות חשמליות – קטגוריה זאת נחלקת לשניים: מגזמות נטענות ורגילות. הנטענות, לרוב עובדות ללא חוטים ומאפשרות עבודה חופשית ואף חיבור למוט טלסקופי ועבודה לגובה ומתאימות בעיקר לגינות ביתיות. החיסרון הבולט במגזמות חשמליות נטענות הוא ההספק הנמוך יחסית והתלות בטעינה לאחר זמן יחסית קצר. החיסרון בעבודה עם מגזמת חשמלית לא נטענת הוא חוסר הנוחות הנלווה בעבודה עם כבל חשמל, שמשתרך לו לכל אורך הדרך. היתרונות הבולטים של כלל המגזמות החשמליות הם: חיסכון בדלק ובחשמל, שמירה על איכות הסיבה וגם כאן האחסון יחסית פשוט, היות והן כלי עבודה קטנים יחסית.

3. מגזמות בנזין – מתאפיינות במיכל בנזין שיש לתחזק באופן תכוף וגם כאן ניתן יהיה לראות מגזמות טלסקופיות, המגיעות לגובה רב. היתרונות הבולטים: נחשבות למגזמות החזקות יותר מבין שלוש האפשרויות, היות ומיכל בנזין מלא מספיק להיקף עבודה גדול יחסית ועל כן הן מתאימות לגינות גדולות ושטחי עבודה נרחבים. החסרונות: לא שומרות על איכות הסביבה, יקרות יותר ובעלות בלאי גדול יותר, כלומר, תחזוקה מורכבת יותר.

כיצד לבחור מגזמת ?

אנשי המקצוע לרוב יעדיפו מגזמת גדר בנזין, אם כי יש יוצאים מן הכלל שייבחרו דווקא את החשמליות, למרות הספקם הקטן יותר באופן יחסי. אם הנך בעל גינה והשימוש הצפוי שלך במגזמת הוא ביתי בלבד, כדאי לבחון מה גודל השטח אותו צריך לגזום באופן שוטף, מה תכולת השטח (עלים, ענפים רחבים וסבוכים, גדר חיה וכו’), הגובה הנדרש לגיזום, יכולת פיזית אישית, יכולת תחזוקה שוטפת וכמובן תקציב. בכל מקרה של בחירה בכלי מוטורי, מומלץ לרכוש מוצר מחברה ידועה, הכולל אחריות יצרן ושירות תיקונים וחלפים, על פי הצורך.

דילוג לתוכן