איך לבחור מקדחה?

החלטת לרכוש מקדחה במקום אחת ישנה או כמקדחה ראשונה שלך אי פעם, פתחת דף מכירה באינטרנט וראית עשרות יצרנים ודגמים. הוצפת בהצעות ואין לך מושג קלוש במה לבחור. אז אתה נעזר בחבר שמכיר דגם אחד ואם יש לך זמן וסבלנות אתה גם מחפש ביקורות ברשת על דגמים אחרים, קיבלת המלצה על דגם כזה או אחר וקיבלת סחרחורת אחת גדולה וכאב ראש שגרם לך במקרה הטוב להתחרט על הרצון לרכוש מקדחה ובמקרה הרע לרכוש דגם שאתה בכלל לא צריך ולעולם לא תצליח לתפעל. מה עושים?

מחפשים מקדחות מקצועיות וכלי עבודה נוספים? צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו:

04-6332667

מגדירים מטרות שימוש

איזה סוג של עבודה תכננת לבצע עם המקדחה החדשה שלך? האם עבודה מקצועית או חובבנית יחסית? האם לעבודות קטנות בבית או לפרויקטים רציניים וגדולים? האם מדובר בכלי עזר לאיש מקצוע בתחום השיפוץ או לאדם פרטי מהישוב שצריך מדי פעם קידוח פה או שם? חשוב לדעת בדיוק מה המטרה העיקרית של רכישה זאת לפני שבכלל מתחילים לחפש, על מנת שלא לבחור מתוך מבחר של מקדחות משוכללות מדי לצורך ביתי מדי פעם או לחילופין, מקדחה פשוטה למדי לעבודה מורכבת. מן הסתם, איש מקצוע בתחום השיפוצים והתיקונים יידע יותר מה הוא צריך בגדול, אבל גם במקרה זה, כדאי לבדוק האם מדובר בעבודות מאומצות או לא ובאילו משטחים המקדחה החדשה צפויה לקדוח.

הבינו את ההבדל בין מקדחות נטענות לרגילות

מקדחות נטענות עשויות להיתפס כנוחות יותר בגלל היותן נידות ונישאות לכל מקום ללא תלת בכבל חשמלי ו/או בנקודת חשמל זמינה, אך יחד עם זאת כדאי להבין כי מקדחה נטענת לרוב חלשה מעט יותר גם גלל התלות שלה בסוללה שנחלשת עם הזמן וגם בגלל הספק נמוך יותר ועוצמה נמוכה יותר, באופן יחסי למקדחה חשמלית רגילה. לכן, אם מטרת העבודה עם המקדחה היא משטחים קשים ומאתגרים אולי כדאי לשקול שוב. לעומתה, מקדחות חשמליות רגילות תהיה לרוב בעלת הספק גבוה יותר וכוח רב עוצמה יותר ביחס לנטענות ומתאימות לעבודות מורכבות יותר ומקצועיות יותר, אך יחד עם זאת כדאי להתחשב בחוט החשמל שמלווה את העבודה לכל אורכה וזמנה ויש להיות צמודים למקור חשמל כמו גנרטורים או נקודה קבועה ולהיגרר עם כבל צמוד.

מנגנון רטט – כן או לא?

מנגנון רטט לא קיים בכל מקדחה, אלא לרוב במקדחות החזקות יותר והמקצועיות יותר שלהן גם קיימת אפשרות לקדוח במשטחים קשים יותר כמו בטון לדוגמא. המלצה שלנו – כדאי לרכוש כלי עבודה עם מנגנון רטט משום שגם בעבודה ביתית ועל אחת כמה וכמה בעבודה מקצועית יותר, בטון הינו משטח מאוד נפוץ לעבודה וקיום מנגנון הרטט מאפשר למקדחה להתמודד עם משטח זה בקלות יחסית מבלי לשחוק את המקדחה ועם פחות מאמץ פיזי.

הגדרת תקציב ובחירת חברה מוכרת

תקציב – חשוב להיערך מראש לתקציב שיושקע ברכישה זאת, בהתאם לשאר הגורמים שהוזכרו כאן וכן לערוך סקר שוק עד כמה שניתן, זכרו, לא כל הזול ביותר בהכרח טוב ולא כל היקר יותר בהכרח הכי טוב.

חברה מוכרת – אל תסתבכו עם זיופים או חיקויים בגלל המחיר המפתה, אם אתם רוצים מוצר שייתן תפוקה גבוהה לאורך זמן, תהיה לו אחריות וניתן יהיה לתקנו בנקודות מורשות, קנו מקדחות מחברה ידועה, מוכרת ומומלצת ותוכלו להבטיח לעצמכם עבודה בראש שקט לטווח ארוך.

מחפשים מקדחות מקצועיות וכלי עבודה נוספים? צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 04-6332667

דילוג לתוכן