איך לבחור מכסחת דשא

מכסחת דשא היא פריט הכרחי בתחזוקת גינה ביתית, המכילה דשא רגיל, בין אם הגינה מתוחזקת באופן אישי ובין אם על ידי גנן מקצועי שמגיע אחת לשבוע. רוב אנשי המקצוע בתחום ממליצים לכסח את הדשא אחת לחודש, אבל הנוהג הזה לא תמיד מתיישר עם המציאות משום שישנן תקופות בהן הדשא צומח פרא ומאוד קשה להשתלט עליו באמצעות כיסוח אחת לחודש. על כן, מומלץ לרכוש מכסחת דשא טובה ואמינה שתשמש באופן שוטף ולא רק כשמגיע הגנן, גם אם לא חשבתם אי פעם לטפל בגינה לבד.

מחפשים מכסחת דשא מקצועית? צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 04-6332667

לא למקצוענים בלבד

מכסחת דשא טובה ואיכותית אינה נחלתם של המקצוענים בלבד ובהחלט ניתן כיום למצוא דגמים פשוטים לתפעול ובעלי הספק גבוה וטוב של עבודה, המקצר את זמן הכיסוח ומייעל את התהליך. ברם, יש לבדוק כמה דברים חשובים, לפני שבוחרים כזאת:

1. אורך הדשא – למרות שאורך הוא דבר דינמי וכמו שהדשא היום ארוך בעוד כשבועיים יהיה קצר יותר, עדיין, מומלץ לבחור מכסחת שתוכל לעמוד בעבודה מאומצת אם הדשא ארוך עד ארוך מאוד.
2. גודל וצורת משטח הדשא – מה גודל השטח עליו נמצא הדשא? ככל שגדול יותר, יש צורך במכסחת עמידה וחזקה יותר להפעלה ממושכת והספק רב, כמו גם בעלת סוג הנעה המתאים לגודל המסוים הזה (חשמל או בנזין). האם שטח הדשא משופע או ישר? חשוב מאוד היות ולהבי המכסחת מגיעים בקטרים שונים ולא כולם מתאימים לשיפוע, או לפינות.
3. תקציב – כמו בכל תחום, גם כאן חשוב לדעת מה התקציב העומד לרשותכם ולהתאים אותו להיצע המכסחות. חשוב לא להתפתות לסוג הזול ביותר, אלא להשקיע בחברה אמינה על מנת לשמור על הכלי לאורך זמן ולקבל אחריות ומענה לתיקונים.
4. עוצמת המנוע – סעיף המעורר התלבטות לא קלה לרוב, משום שמצד אחד, מכסחת דשא בעלת עוצמה נמוכה זולה יותר, אך לא מתאימה לשטחים גדולים ועלולה להתאמץ יתר על המידה ולהתבלות מאוד מהר, מה שיגרור אחריו תיקונים רבים ואף רכישת מכסחת חדשה במקומה. מצד שני, מכסחת בעלת הספק גבוה אכן מהווה פתרון טוב לחלקות דשא רחבות, אך לרוב תהיה יקרה יותר ולעיתים אף באופן משמעותי.
5. ארגז אחורי לאיסוף הדשא – מומלץ מאוד שארגז זה לא יהיה עשוי בד או כל חומר רך אחר, אלא חומר קשיח בנפח של בין 30 ל- 60 ליטר.

סוגים שונים של מכסחת דשא

כאמור, כפי שכבר נכתב כאן, קיימות צורות הנעה שונות של מכסחות דשא ולא רק מכסחת דשא חשמלית או בנזין, אלא מגוון די גדול:

1. טרקטורוני כיסוח – המיועדים בעיקר לפארקים ומדשאות רחבות יריעה ולרוב לא למדשאה ביתית רגילה, אם כי בשטח גדול מאוד או בגינות של בתים משותפים ניתן לראותם. טרקטורוני כיסוח יעילים מאוד אך גם רגישים מאוד לבלאי.
2. מכסחות דשא חשמליות – מיועדות בעיקר לשטח קטן אשר לו קירבה למקור חשמל. בין אם גנרטור או שקע רגיל או כל מקור אחר. מכסחת חזקה מאוד ושקטה מאוד אך החיסרון שלה הוא התלות בכבל ובמקור החשמל. קיימת גם אפשרות לרכוש מכסחת דשא נטענת, אך לרוב הספק העבודה שלה יהיה נמוך יותר ויש להתחשב בעובדה זו.
3. מכסחת דשא עם מנוע בנזין – הסוג המועדף על ידי בעלי הגינות בשל נוחות וחופשיות התפעול שלה. כמו כן, מכסחות בנזין נחשבות חזקות יותר ובעלות הספק עבודה גבוה יותר ועל כן מתאימות יותר לדשא ארוך ו/או צפוף במיוחד. החיסרון שלה הוא בזיהום האוויר והרעש הנפלט מהמנוע שלה.
4. מכסחת ידנית – אולי המכסחת הפשוטה ביותר שיש, מתאימה לגינות קטנות, בשל הספקה וכוחה הנמוך ומופעלת על ידי תנועה בלבד- במנגנון מכני לחלוטין, ללא תלות בבנזין או בחשמל.

לסיכום:

אחרי שקראתם את כל הטיפים כאן, חשוב שתבינו את צרכי הגינה שלכם ואת האפשרויות השונות הקיימות עבורכם, משום שרכישה שכזאת כדאי שתהא כדאית ולטווח הארוך וכן תיתן את המענה הטוב ביותר לטיפוח הדשא בגינה שלכם, יהא גודלו אשר יהא. לעיתים כדאי לשלב עבודת מכסחת עם חרמש איכותי, עמו תוכלו גם לטפל בעשבים השוטים שפלשו לדשא במהלך החורף ולתת לדשא שלכם מראה עוד יותר מטופח.

מחפשים מכסחת דשא מקצועית? צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 04-6332667

דילוג לתוכן